Ostatní

Profesionální chirurgické zákroky – odstranění znamének, PermaLip, vyplnění vrásek a Botulotoxin.
P

PermaLip

Co je PermaLip?

PermaLip je zvětšení rtu implantátem pro přirozený efekt. Implantát PermaLip je vyrobený z měkkého, solidního silikonového eleastomeru. Implantát PermaLip prošel rozsáhlými klinickými studiemi, aby byla zajištěna jeho bezpečnost a účinnost. PermaLip je patentovaný výrobek, certifikovaný FDA a CE.

PermaLip byl vytvarován podle fyziologického tvaru rtů, a proto je vzhled rtů po implantaci velmi přirozený. Implantát je velmi bezpečný díky jedinečné technologii, neprorůstá do okolní tkáně a po implantaci není porušena funkce rtů.

PermaLip je k vyráběn v několika různých velikostech pro všechny typy potřeb klientů, od mírného zvětšení rtů až po plné, smyslné rty.

Co dělat před zákrokem?

Začnete užívat tablety antivirotika (Zovirax,Valtrex) již 1-3 dny před zákrokem.

Před zákrokem neužívejte léky, které obsahují kyselu acetylsalicylovou (např. Acylpyrin, Aspirin…) nebo Ibuprofen (Ibuprofen, Ibalgin….).

Nekuřte!!!! Kouření může způsobit zhoršené hojení ran a tvorbu nevzhledných jizev.

Před zákrokem nepoužívejte žádný make-up a očistěte si obličej.

Co dělat po zákroku?

Buďte zbytek dne v klidu. Následující den se můžete věnovat běžným aktivitám. 1-2 týdny necvičte a neprovádějte zvýšenou fyzickou aktivitu.
Spěte na zádech se zvednutou hlavou (3-4 polštáře) po dobu nejméně 7 dní, abyste zmírnili otok. 3-4 dny se nepředklánějte, nezvedejte těžké věci a fyzicky se příliš nenamáhejte.

48 hod po operaci nekonzumujte horké a slané nápoje či potraviny. Jezte pouze měkkou stravu, abyste co nejvíce omezili žvýkací pohyby. NEKUŘTE nejméně 2 týdny po operaci. Kouření může zpomalit proces hojení.

VYVARUJTE se otevírání úst ze široka, mohlo by dojít k rozestupu hojících se ran. Po každém jídle si vyčistěte zuby a vypláchněte ústa. Hojící se rány v koutcích úst ošetřujte (dezinfikujte) ředěným peroxidem vodíku (½ hydroxidu vodíku a ½ vody) a potom 3x denně naneste antibiotickou mast (Framykoin).

Používejte chladící kompresní obklady v průběhu 24-48 hodin po operaci. Tím zmenšíte otok. Nepokládejte led přímo na rány. Udržujte rty vláčné (vaselina, balzám na rty)

Pooperační péče

1 TÝDEN PO OPERACI:
Budete poučeni, jak správně provádět kontrolu polohy implantátu:
Tlakem palce a ukazováčku jedné ruky na zúžené konce implantátu zkontrolujte, zda implantát je stále uložen/setrvává v centru rtu. V případě, že implantát není ve středu rtu, je možné jeho polohu zkorigovat mírným tlakem na konec implantátu. Správné uložení implantátu kontrolujte několikrát denně po dobu 8 týdnů (nejlépe ráno, dále po jídle, po větších pohybech rty a večer před spaním).

2 TÝDNY PO OPERACI:
Provádějte protahovací cviky v oblasti úst 2-3x denně po dobu 2-3 měsíců. Tím zmírníte nadměrnou tvorbu jizev.

Cvičit začněte až po vstřebání stehů a zahojení pooperačních ran:
1. široké roztažení úst
2. excesivní smích (táhnout rty těsně proti zubům)

P

Odstranění znamének

Co je operace znamének?

Mezi nejčastější kožní problémy, které nás přivádějí k plastickému chirurgovi, patří znaménka a kožní výrůstky,nevzhledné jizvy, strie a často i nežádoucí tetování. Tyto drobné kožní útvary nepůsobí pouze estetické obtíže, ale přinášejí i funkční problémy či zdravotní rizika.

Znaménka a kožní výrůstky

Mnoho lidí zvažuje, zda přistoupit k odstranění znaménka laserem, nebo chirurgickou cestou. Podle čeho se rozhodnout? Platí, že k chirurgickému odstranění bychom měli přistoupit hlavně v případech, kde bude třeba provést histologické vyšetření.

Při laserovém ošetření již histologie není možná. Určitě je to nutné u pigmentovaných znamének, která zasahují do celé hloubky kůže a případně i do podkoží. U nich je třeba vyloučit, zda se jedná o zhoubný nádor – nejčastěji melanom. Nevýhodou chirurgického zákroku je, že po něm prakticky vždy zůstává jizva. Plastický chirurg však dbá na to, aby byla malá a co nejméně nápadná.

Dalším důvodem k odstranění kožních výrůstků nebo znamének je i to, že se často nacházejí v místech chronického dráždění a tím i jejich častějšího poranění – například pod ramínkem u prádla, v místě švu oblečení či zapínání.

Jak zákrok probíhá?

Samotný zákrok se provádí ambulantně s místním znecitlivěníma ihned po zákroku odchází pacient domů. Vzorek je podle potřeb poslán na histologické vyšetření. Po zákroku obvykle není třeba dodržovat žádný zvláštní režim, pouze ošetřované oblasti pečlivě chráníme před slunečním zářením, dbáme na zvýšenou hygienu v místě ošetření a nepřetěžujeme danou oblast do doby, než se jizva po zákroku zcela zhojí. Na kontroly či případné převazy pacient chodí individuálně podle potřeby.

P
P
P
P
P
P
P

Vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou

Co to znamená?

Je to aplikace, při které dochází k šetrnému a efektivnímu omlazení a vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou. Tělu přirozená látka, která je klíčová pro omlazení, hydrataci, pružnost a zdraví pleti.

Aplikací řešíme vrásky okolo nosu a očí, od nosu ke koutkům (tzv. Nosoretní rýhy), kolem horního rtu, ale také řešíme malé a nenápadné rty s nevýraznou konturou, povadlé kontury obličeje, povislé ústní koutky, ustupující bradu, unavenou pokožku a vpadlé jizvy.

Kyselinu hyaluronovou máme v těle všichni. Jak stárneme, postupně jí však ubývá. Velmi často se kyselina hyaluronová používá také k šetrnému zvětšení rtu. Ošetření kyselinou hyaluronovou je možné zkombinovat s aplikací botulotoxinu.

Aplikace a doporučení

Výplň aplikuje lékař pomocí tenoučké jehly. Po pár minutách je hotovo a vy se můžete vrátit třeba do zaměstnání. První účinek látky navíc uvidíte ihned po ošetření. Kyselina hyaluronová ale v kůži pracuje postupně (váže na sebe vodu), a tak se efekt procedury do 2 týdnů ještě navýší.

Po aplikaci kyseliny hyaluronové, 6 hodin ošetřené místo nemačkejte, nemasírujte a mimicky nenamáhejte. Po 12 hodinách můžete na tvář nanést make-up. Alespoň 2 dny po proceduře nechoďte na kosmetické ošetření, na obličejové masáže a neplánujte ani návštěvu zubaře. Vzácně se může stát, že se na tváři po proceduře objeví zarudnutí nebo malé modřinky. Obojí však do pár dnů z pleti vymizí.

P
P
P

Aplikace Botulotoxinu

Co je Botulotoxin?

Aplikace Botulotoxinu, spíše zvaném Botoxu, je aplikace, po které se napraví spolehlivě Vaše mimické vrásky, které máme všichni, ať už od mračení, stresu nebo smíchu, navíc předejde jejich dalšímu vytváření.

Nejčastější je aplikace do vrásek na čele od mračení, u kořene nosu a vrásek u vějířků kolem zevních očních koutků. Ošetření hlubších vrásek botulotoxinem se často kombinuje s vyplněním vrásek kyselinou hyaluronovou. Kromě vrásek pak botulotoxin řeší i problém nadměrného pocení.

Botulotoxin po aplikaci dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech. Když svaly nedostávají signál ke stažení, odpočívají. Tím pádem se vrásky vlastně ani nemají jak vytvořit. Navíc se tak můžete odnaučit i nevědomému mračení. Neurosvalové spojení se pak postupně obnoví. Délka účinku botulotoxinu je individuální, obvykle ovšem trvá mezi 3-5 měsíci.

Aplikace a doporučení

Botulotoxin se aplikuje do svalu pomocí velmi tenké jehličky. Po aplikaci botulotoxinu se 4 hodiny nepředklánějte a nelehejte si. Ošetřená místa si 2 dny nemačkejte a nestlačujte. Další dva 2 dny po ošetření vrásek také vynechte náročnější cvičení, saunu a solárium.

Aby se vám pak dodatečně nevytvořily modřinky, odložte zhruba o týden i návštěvu kosmetičky. Celkový výsledek uvidíme po několika dnech.

alstem
allstem-extracttm-vysoke-koncentrace-ucinnych-latek-z-kmenovych-bunek-k-profesionalni-mezoterapii_25

allstem.
“Na krásu máme buňky”

Buďte krásnější s inovativní metodou aplikací výtažků z kmenových buněk

Výtažky z kmenových buněk obnovují poškozené buňky v pokožce, zvyšují tvorbu mezibuněčné hmoty s obsahem kyseliny hyaluronové. Svým účinkem pomáhají k pevnosti a pružnosti pokožky a zesilují elasticitu pleti.

Co jsou kmenové buňky?

Kmenové buňky je skupina buněk, které jsou určeny k sebeobnově orgánů nebo se podílejí na jejich opravách při poškození. V lidském těle se nacházejí téměř ve všech orgánech, ale jsou vzácné. Mohou z nich vznikat různé typy buněk a nahrazovat tak poškozené buňky a opravovat tkáně.

Kmenové buňky jsou pro své vlastnosti velkou nadějí pro regenerativní medicínu. Mají za úkol opravovat poraněné tkáně a nahrazovat odumírající buňky. V klinických studiích se testují např. v ortopedii, neurologii, kardiologii, oftalmologii a dermatologii.

Účinky kmenových buněk v dermatologii

Terapie kmenovými buňkami je nejnovějším trendem estetické medicíny. Využívá se zejména k omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu, ale také je velmi účinná k podpoře růstu vlasů. Výtažky z kmenových buněk jsou bohaté na řadu bioaktivních látek, které podporují metabolické procesy v kůži. Aktivují množení nových buněk a obnovují jejich funkčnost ve všech vrstvách pokožky.

Účinné látky vstupují do hlubokých vrstev pokožky, kde cíleně aktivují kolagen a kyselinu hyaluronovou, které jsou hlavními složkami zajišťujícími pevnost, elasticitu a hydrataci pokožky. Díky obsahu růstových faktorů zlepšují i prokrvení tkáně, proliferaci a aktivitu buněk vlasových folikulů.

Tajemství zdravé pokožky

Abychom měli pleť stále krásně pevnou a pružnou, je potřeba jí dodávat látky, které dokážou v těle stimulovat kolagen a elastin. Tyto bílkoviny zajišťují potřebné napětí v pokožce, její hydrataci, elasticitu a svěžest. Dobrá zpráva je, že produkci těchto důležitých bílkovin je možné stimulovat. To je důležité zejména s přibývajícím věkem.
Existují čtyři hlavní skupiny látek mající zásadní účinky:

1. Kmenové buňky a jejich produkty
2. Biomimetické peptidy
3. Růstové faktory
4. Kyselina hyaluronová

O značce allstem. extractTM - obsahuje komplex bioaktivních látek z kmenových buněk

allstem. vznikl spojením nejnovějších poznatků aplikovaného výzkumu v oblasti kmenových buněk a regenerativní medicíny a dlouhodobých zkušeností švýcarského výrobce profesionálních produktů microsTECH.

Nabízíme portfolio jedinečných produktů, které přirozeně aktivují a podporují vlastní regenerační mechanismy organismu. Tyto přípravky splňují požadavky nejnáročnějších klientů, kteří očekávají viditelný výsledek s použitím bezpečných ingrediencí. Hlavní účinná látka allstem. extractTM byla vytvořena týmem vědců ze společnosti Scimed Biotechnologies s bohatými zkušenostmi v oblasti vývoje léčivých přípravků na bázi kmenových buněk. Produkty allstem. pro Scimed Biotechnologies vyrábí švýcarská firma microsTECH. Experti firmy microsTECH navrhli kombinaci látek, které optimálně doplňují a podporují účinnost allstem. extractTM . Produkty jsou vyráběny dle nejpřísnějších kritérií Swissmedic GMP.

allstem. Skin Therapy:
Jeden z mála přípravků na trhu, který obsahuje výtažky z kmenových buněk

Hlavní účinné látky

allstem. extractTM

 • stimuluje buněčnou regeneraci v pokožce
 • redukuje vrásky a předchází jejich tvorbě
 • zlepšuje vitalitu a pružnost pokožky
 • chrání proti působení volných radikálů
 • vyživuje a zvláčňuje pokožku

Kyselina hyaluronová (HA)

 • nízkomolekulární HA proniká do spodních vrstev pokožky, kde hloubkově hydratuje, vyplňuje objem a zpevňuje stimulaci tvorby kolagenových a elastinových vláken
 • vysokomolekulární kyselina hyaluronová vytváří ochrannou vrstvu a zajišťuje uzamčení hydratace v pokožce

Biomimetické peptidy

 •  strukturou napodobují tělu vlastní látky
 • navozují produkci kolagenových a elastinových vláken a dalších složek
  mezibuněčné hmoty
 • obnovují hutnost a pevnost pleti
 • redukují pigmentové skvrny a sjednocují tón pleti

Růstové faktory

EGF – navozují obnovu kožních buněk a produkci kolagenů a elastinu

VEGF – stimulují tvorbu cév, čímž zlepšuje prokrvení tkáně a dostupnost živin

TGFa – podporují hojení a regeneraci pokožky, stimuluje dělení kožních buně

Profesionální aplikace zajistí průnik látek do hlubokých vrstev pokožky, kde cíleně působí na kožní buňky. Přímá stimulace funkce kožních buněk vede k redukci vrásek, obnovení pevnosti a pružnosti pokožky.

Účinky Skin therapy

– okamžitá hydratace a vypnutí pleti
– redukce vrásek a prevence jejich vzniku
– revitalizace a sjednocení tónu pleti
– redukce pigmentových skvrn
– dlouhodobá regenerace pleti
– redukce jizviček po akné
– zpevnění kontur obličeje

Profesionální péči allstem. je vhodné opakovat po 4 – 6 ti měsících, kdy je nutné dodržovat správný způsob aplikace a doplnit ji domácí péčí

Určeno pro:
Muže a ženy 18+

Anti – age sérum allstem.( domácí péče)

Pleťové sérum allstem. obsahuje komplex nejúčinnější látek pro prevenci a redukci známek stárnutí pokožky.
allstem. extractTM v kombinaci s biomimetickými peptidy, růstovými faktory a 1 % kyseliny hyaluronové.
Textura séra je lehká, snadno vstřebatelná a vhodná pro všechny typy pleti. Neobsahuje silikony, parabeny, barviva a parfemaci.

Komplexní a profesionální
chirurgické zákroky

Odbornost a profesionalita

Kvalitní a bezpečné materiály

Osobní konzultace i v cizích jazycích

Výborná pooperační péče