Zákroky

Ostatní

Profesionální chirurgické zákroky – odstranění znamének, PermaLip, vyplnění vrásek a Botulotoxin.

Ostatní | GiSant clinic
PermaLip
Odstranění znamének
Vyplnění vrásek
Botulotoxin

PermaLip

PermaLip je zvětšení rtu implantátem pro přirozený efekt. Implantát PermaLip je vyrobený z měkkého, solidního silikonového eleastomeru. Implantát PermaLip prošel rozsáhlými klinickými studiemi, aby byla zajištěna jeho bezpečnost a účinnost. PermaLip je patentovaný výrobek, certifikovaný FDA a CE.

PermaLip byl vytvarován podle fyziologického tvaru rtů, a proto je vzhled rtů po implantaci velmi přirozený. Implantát je velmi bezpečný díky jedinečné technologii, neprorůstá do okolní tkáně a po implantaci není porušena funkce rtů.

PermaLip je k vyráběn v několika různých velikostech pro všechny typy potřeb klientů, od mírného zvětšení rtů až po plné, smyslné rty.

Začnete užívat tablety antivirotika (Zovirax,Valtrex) již 1-3 dny před zákrokem.

Před zákrokem neužívejte léky, které obsahují kyselu acetylsalicylovou (např. Acylpyrin, Aspirin…) nebo Ibuprofen (Ibuprofen, Ibalgin….).

Nekuřte!!!! Kouření může způsobit zhoršené hojení ran a tvorbu nevzhledných jizev.

Před zákrokem nepoužívejte žádný make-up a očistěte si obličej.

Buďte zbytek dne v klidu. Následující den se můžete věnovat běžným aktivitám. 1-2 týdny necvičte a neprovádějte zvýšenou fyzickou aktivitu.
Spěte na zádech se zvednutou hlavou (3-4 polštáře) po dobu nejméně 7 dní, abyste zmírnili otok. 3-4 dny se nepředklánějte, nezvedejte těžké věci a fyzicky se příliš nenamáhejte.

48 hod po operaci nekonzumujte horké a slané nápoje či potraviny. Jezte pouze měkkou stravu, abyste co nejvíce omezili žvýkací pohyby. NEKUŘTE nejméně 2 týdny po operaci. Kouření může zpomalit proces hojení.

VYVARUJTE se otevírání úst ze široka, mohlo by dojít k rozestupu hojících se ran. Po každém jídle si vyčistěte zuby a vypláchněte ústa. Hojící se rány v koutcích úst ošetřujte (dezinfikujte) ředěným peroxidem vodíku (½ hydroxidu vodíku a ½ vody) a potom 3x denně naneste antibiotickou mast (Framykoin).

Používejte chladící kompresní obklady v průběhu 24-48 hodin po operaci. Tím zmenšíte otok. Nepokládejte led přímo na rány. Udržujte rty vláčné (vaselina, balzám na rty)

1 TÝDEN PO OPERACI:
Budete poučeni, jak správně provádět kontrolu polohy implantátu:
Tlakem palce a ukazováčku jedné ruky na zúžené konce implantátu zkontrolujte, zda implantát je stále uložen/setrvává v centru rtu. V případě, že implantát není ve středu rtu, je možné jeho polohu zkorigovat mírným tlakem na konec implantátu. Správné uložení implantátu kontrolujte několikrát denně po dobu 8 týdnů (nejlépe ráno, dále po jídle, po větších pohybech rty a večer před spaním).

2 TÝDNY PO OPERACI:
Provádějte protahovací cviky v oblasti úst 2-3x denně po dobu 2-3 měsíců. Tím zmírníte nadměrnou tvorbu jizev.

Cvičit začněte až po vstřebání stehů a zahojení pooperačních ran:
1. široké roztažení úst
2. excesivní smích (táhnout rty těsně proti zubům)

Ostatní | GiSant clinic

Odstranění znamének

Mezi nejčastější kožní problémy, které nás přivádějí k plastickému chirurgovi, patří znaménka a kožní výrůstky, nevzhledné jizvy, strie a často i nežádoucí tetování. Tyto drobné kožní útvary nepůsobí pouze estetické obtíže, ale přinášejí i funkční problémy či zdravotní rizika.

Mnoho lidí zvažuje, zda přistoupit k odstranění znaménka laserem, nebo chirurgickou cestou. Podle čeho se rozhodnout? Platí, že k chirurgickému odstranění bychom měli přistoupit hlavně v případech, kde bude třeba provést histologické vyšetření.

Při laserovém ošetření již histologie není možná. Určitě je to nutné u pigmentovaných znamének, která zasahují do celé hloubky kůže a případně i do podkoží. U nich je třeba vyloučit, zda se jedná o zhoubný nádor – nejčastěji melanom. Nevýhodou chirurgického zákroku je, že po něm prakticky vždy zůstává jizva. Plastický chirurg však dbá na to, aby byla malá a co nejméně nápadná.

Dalším důvodem k odstranění kožních výrůstků nebo znamének je i to, že se často nacházejí v místech chronického dráždění a tím i jejich častějšího poranění – například pod ramínkem u prádla, v místě švu oblečení či zapínání.

Samotný zákrok se provádí ambulantně s místním znecitlivěním a ihned po zákroku odchází pacient domů. Vzorek je podle potřeb poslán na histologické vyšetření. Po zákroku obvykle není třeba dodržovat žádný zvláštní režim, pouze ošetřované oblasti pečlivě chráníme před slunečním zářením, dbáme na zvýšenou hygienu v místě ošetření a nepřetěžujeme danou oblast do doby, než se jizva po zákroku zcela zhojí. Na kontroly či případné převazy pacient chodí individuálně podle potřeby.

Ostatní | GiSant clinic

Vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou

Je to aplikace, při které dochází k šetrnému a efektivnímu omlazení a vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou. Tělu přirozená látka, která je klíčová pro omlazení, hydrataci, pružnost a zdraví pleti.

Aplikací řešíme vrásky okolo nosu a očí, od nosu ke koutkům (tzv. Nosoretní rýhy), kolem horního rtu, ale také řešíme malé a nenápadné rty s nevýraznou konturou, povadlé kontury obličeje, povislé ústní koutky, ustupující bradu, unavenou pokožku a vpadlé jizvy.

Kyselinu hyaluronovou máme v těle všichni. Jak stárneme, postupně jí však ubývá. Velmi často se kyselina hyaluronová používá také k šetrnému zvětšení rtu. Ošetření kyselinou hyaluronovou je možné zkombinovat s aplikací botulotoxinu.

Výplň aplikuje lékař pomocí tenoučké jehly. Po pár minutách je hotovo a vy se můžete vrátit třeba do zaměstnání. První účinek látky navíc uvidíte ihned po ošetření. Kyselina hyaluronová ale v kůži pracuje postupně (váže na sebe vodu), a tak se efekt procedury do 2 týdnů ještě navýší.

Po aplikaci kyseliny hyaluronové, 6 hodin ošetřené místo nemačkejte, nemasírujte a mimicky nenamáhejte. Po 12 hodinách můžete na tvář nanést make-up. Alespoň 2 dny po proceduře nechoďte na kosmetické ošetření, na obličejové masáže a neplánujte ani návštěvu zubaře. Vzácně se může stát, že se na tváři po proceduře objeví zarudnutí nebo malé modřinky. Obojí však do pár dnů z pleti vymizí.

Ostatní | GiSant clinic

Aplikace Botulotoxinu

Aplikace Botulotoxinu, spíše zvaném Botoxu, je aplikace, po které se napraví spolehlivě Vaše mimické vrásky, které máme všichni, ať už od mračení, stresu nebo smíchu, navíc předejde jejich dalšímu vytváření.

Nejčastější je aplikace do vrásek na čele od mračení, u kořene nosu a vrásek u vějířků kolem zevních očních koutků. Ošetření hlubších vrásek botulotoxinem se často kombinuje s vyplněním vrásek kyselinou hyaluronovou. Kromě vrásek pak botulotoxin řeší i problém nadměrného pocení.

Botulotoxin po aplikaci dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech. Když svaly nedostávají signál ke stažení, odpočívají. Tím pádem se vrásky vlastně ani nemají jak vytvořit. Navíc se tak můžete odnaučit i nevědomému mračení. Neurosvalové spojení se pak postupně obnoví. Délka účinku botulotoxinu je individuální, obvykle ovšem trvá mezi 3-5 měsíci.

Botulotoxin se aplikuje do svalu pomocí velmi tenké jehličky. Po aplikaci botulotoxinu se 4 hodiny nepředklánějte a nelehejte si. Ošetřená místa si 2 dny nemačkejte a nestlačujte. Další dva 2 dny po ošetření vrásek také vynechte náročnější cvičení, saunu a solárium.

Aby se vám pak dodatečně nevytvořily modřinky, odložte zhruba o týden i návštěvu kosmetičky. Celkový výsledek uvidíme po několika dnech.

Fotogalerie hotových zákroků

Zavolejte nám a domluvte si schůzku

Blanka Krauzeová | Plastická a estetická chirurgie GiSant | Karlovy Vary

Blanka Krauzeová

recepce

Pavlína Slavíková | Plastická a estetická chirurgie GiSant | Karlovy Vary

Pavlína Slavíková

recepce

Po–Pá: 8:00–15:00

Máte dotaz?
Napište nám pomocí kontaktního formuláře

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.